ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       

ÇANAKKALEDE TÜRK RUHU ASIRLARDIR DEVAM EDİYOR.

editor

22 Mart 2016, 12:02

editor

. Yüzbaşı 8 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’ni anlattı. Şehitlik ziyaretinde şehitlere dualar okundu, şehit dernekleri ziyaretleri yapıldı. Atatürk Anadolu Lisesi ile TSO sının Mikro’daki Tiyatro ve günün anlamlı şarkıların sunulduğu etkinlikler yapıldı. Kırıkkale Kızılırmak An Okulu da Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı dolayısıyla Kültür merkezinde anma program düzenlendi. Milli, Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Koşan, Milliği Eğitim Şube Müdürü Ümit Yaşar Gür soy, Şube Müdürü Erol kaldırım, Kızılırmak Ana Okulu Müdür Şengül Doğan,ve Müdür yardımcısı Nevin Ulamış ,Zübeyde hanım Kız meslek Lisesi Müdürü Elif Tolun.Kız Meslek Lisesi Müdürü Hatice Özdemir. Minik öğrencilere tiyatro ve oratoryo hazırlayıp yöneten okul öğretmeni ile okulun stajyer öğretmen adayları ile çok sayıda velilerin katılımları oldu. Kültür merkezindeki Programda, saygı duruşu istiklal marşı okunmasının ardından Okul Müdürü Şengül Doğan’ın konuşmasında. ‘’ Anaokulu olmamıza rağmen Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı kutlamayı minik öğrencilerimizle kutluyoruz. 
ÇANAKKALE DESTANI ´´ORATORYOSU’NU Nazan Güven, Medine Tatlı almaz, İlknur Soy tek, Döndü Saygılı öğretmenlerin gayretleri ve çocuklarımızın usta tiyatrocular gibi yetenekleri bizi baya şaşırttı, Amacımızda buydu . Bu minik öğrencileri Tarihimizdeki atalarımızın Ülkeleri için neler yaptığını. Türkiye Cumhuriyetinin ne aşamalardan geçerek bu müreffeh huzurlu yaşamımızı minik çocuklarımıza milliği duyguları aşılamaktı. Çok değil 101 yıl önce yüz binlerce vatan evladı talebesi dahi bu vatanın bedelini ödemek için Çanakkale’de savaşmaya gitmişlerdi. Çanakla de Türk ruhu vardı düşmanlar Geldiler gördüler hezimetle geri döndüler. Bizim bu günlere ulaşmamıza sağlayan Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Türk Milletinin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda eden bütün aziz şehitlerimizi minnetle ve saygıyla anıyoruz. ‘’ diye konuştu. Kırıkkale Milliği Eğitim Şube Müdürü Ümit Yaşar Gür soy yaptığı konuşmada ‘’Tüm Türkiye’ nin her ilinde olduğu gibi Kırıkkale’de Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı kutlamaları yapılıyor. Kızılırmak Ana Okulun bu miniklerinde tarihteki o günleri çok mükemmel canlandıracaklarına inanmaktayım. Amaç ta bu olmalı. Türk çocuklarımıza Atalarının bu ülkeyi nasıl kurtardığını bu anma töreni birebir hafızalarına çok iyi kaydedilir. Bu miniklerin ne kadar yetenekli güzel bir oratoryo tiyatro sergileyecekler ve başarılı olacakları kesin’’. İye konuştu.
Çanakkale Destanı ve anma programı, Nazan Güven, Medine Tatlı almaz, İlknur Soy tek, Döndü Saygılı öğretmenlerimizin hazırlayıp sunduğu programda. Minik öğrenciler günün anlamını yansıtan şiirler okudular. Minik bedenlerine göre Çanakkale savaşındaki askerlerimizin ve vatandaşların giydikleri kostümlerin aynısını üzerlerinde sergiledikleri, Çanakkale geçilmez, Çanakkale destanı tiyatro oyunları ve oratoryo görmeye değerdi. Program içerisinde bir bayan veli Asker Mektup’ u okumasıyla izleyiciler gözyaşlarına büründü. Program sunucusu Kübra Gür soy ortak söz olarak ‘’Biliyoruz ki bu vatan çocuklarımız sayesinde çok daha güzel günler görecek’’açıklamalarında bulundu. 
Çocuklarını izleyen veliler gözlerine inanamadılar, Kültür merkezinde ses düzeni bile kullanmayan minikler o minik bedenlerinden çıkan sesle oratoryodaki başarıları harikaydı. Folklor ve yöresel kıyafetle oyunlar oynayarak, oyun içerisindeki efelerin açtıkları Türk bayrağa alkışlar uzun süre sürdü. Program bitiminde Veliler çocuklarına sarılarak onalar için getirdikleri çiçekleri vererek asker kıyafetleri ile resim çekildiler. 

 
 

Bu haber 1191 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
KÖRLER DÖĞÜŞÜ ve BİZ08 Aralık 2019


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi