ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       

KIRIKKALE BELEDİYESİ NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?

editor

25 Ocak 2016, 12:19

editor

                Kırıkkale Belediyesi 2008 lı yıllarda  güzel Bir proje ye imza atmıştı. Neydi o proje Atatürk bulvarından ve  Ağabey pehlivanlı Caddesinden  gelen trafik akışının  Hürriyet caddesi üzerinden, Zafer caddesi ve o yönde seyredecek araçların  kısa yoldan sağlanması, ayrıca araçların Hürriyet caddesinden Atatürk bulvarına geçişlerini kolaylaştırılması dolayısıyla hem yakıttan tasarruf, hem de trafik akışının rahatlatılması için  Kırıkkale Lisesi ile Kırıkkale Anadolu Meslek lisesi arasındaki sahada Atatürk bulvarı girişinden itibaren baks geçit  ve devamına yol açılması Kırıkkale Belediyesince iyi düşünülerek yapımına karar verilen bir proje idi. Sonuçta proje gerçekleşti,  baks geçit ve yol trafik’e açıldı.Yol  ve geçit’in açıldığında görüldü ki trafikte bayağı bir rahatlama olmuştu.Lakin gerek baks geçidin,gerekse yolun yapım sırasında alan müsait olmasına rağmen nedendir bilinmez yayaların emniyetle geçişleri hiç düşünülmemiş olacak ki  sadece 0,60 Mt.lik bir yaya yolu bırakılmıştır. Dolayısıyla yaya geçişlerin dar oluşundan, kullanışsız ve emniyetli olmayışından vatandaşlar mecbur kalmadıkça  can güvenliği açısından kullanmak istemedikleri  bir vakıadır.

                Gerek Basından gerekse vatandaştan gelen şikayetler ve tenkitler olacak ki Kırıkkale Belediyesi Fen işleri Müdürlüğünce ayni geçit ve yolda yayaların emniyetle geçişleri  için yaya yolu genişletilmesi ve  Geçidin Atatürk Bulvar girişi  ve Nur camii önü çiçeklendirme çalışmaları tamamlanarak Ocak.2015 tarihinde araç ve yaya trafiğine açıldı .Lakin ne var ki daha önceki yıllarda  gidiş geliş olarak çift şeritli  olarak kullanılan baks geçit ve yol maalesef hemde trafiği yoğun olan çihet iptal edilerek  tek yönlü yol haline dönüştürüldü .

                Yaya şeridi için çift şeritli yoldan tek şeritli yola dönüştürülme  düzenlenmesinde sanırım trafik akış yoğunluğu ikici planda düşünülerek yapıldı.Şöyle ki ; Atatürk Bulvarından baks geçide giriş yolu iptal edilmiştir. Halbuki Atatürk Bulvarından Hürriyet Caddesine  giden günlük araç sayısını örneğin 50  olarak düşünürsek, Hürriyet Caddesinden Atatürk bulvarına giden günlük araç sayısı maalesef 10 aracı geçmez.Hal böyle olunca da  Baks geçit yapmanın amacı ve de bu iş için maddi yatırım harcaması anlamını yitirmiştir.Artık olan olmuştur,bundan sonra da yapacak herhangi bir şey de yoktur.

                Anlattığım  hususları bir yana bırakarak Sayın Belediye başkanımdan NUR camiinin adı verilen NUR Geçit ve Yol güzergahı  ile ilgili Kırıkkale Kral71.com .basını olarak şunlara açıklık getirilmesini isterim.

1-Hürriyet Caddesinden Atatürk Bulvarına giden Araç trafiğine açık olan bu yol  üzerinde  hatta Nur geçit’in  içerisin de günün hemen hemen 12 saatinde en az 30 -40  adet araç park etmektedir. Bu yol ve Nur geçit içerisi  araç trafiğine açık olan bir yol ve geçit midir yoksa araç park sahası mıdır ?

2-Park sahası olarak ta  kullanılmakta ise bu yol ve geçitten Kırıkkale Belediyesince ya da Kırıkkale İl Müftülüğünce her hangi bir park ücreti alınmakta mıdır ?

3- Nur geçit içerisine park etmiş olan araçların tehlike yarattığı  bir gerçektir.Şöyle ki ,trafikte hareket halinde olan araçların her hangi bir sebeple bu park eden araçlara çarpması sonucu meydana gelebilecek  can ve mal kaybında bunun suçlusu kim olacaktır.

KRAL71.COM-.

 

Bu haber 1838 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
BÜYÜK HEDEF16 Ocak 2020


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi