ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       
BARTIN BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLU OLSUN

BARTIN BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLU OLSUN

Tarih 14 Eylül 2021, 13:44 Editör editor

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim Haftası münasebetiyle mesaj yayımladı. Akın, tüm öğrenci, öğretmen ve velilere başarılı bir eğitim öğretim yılı temennisinde bulundu.

Belediye Başkanı Cemal Akın mesajında, “Dünyanın zor bir süreçten geçtiği ve ülkemizin de etkisi altına alan Covid-19 salgını sürecince alınan tedbirler sonucunda yeni eğitim öğretim yılına yüz yüze eğitimle başlamanın sevincini yaşayan öğrencilerimizin, öğretmen ve velilerimizin heyecanlarını yürekten paylaşıyor, İlköğretim Haftası’nı kutluyorum. Tüm eğitim camiasına başarılı bir yıl diliyorum” dedi. BAŞKAN AKIN AHİLİK HAFTASINI KUTLADI Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 13-19 Eylül tarihleri arasında, Ahi Evran-ı Veli’yi anmak ve ilkelerini yaşatmak amacıyla gerçekleşen 34. Ahilik Haftası münasebetiyle mesaj yayımladı. Başkan Cemal Akın mesajında, Ahilik Haftası’nın tarihimizin, geleceğe ışık tutan miraslarından sadece bir tanesi olduğunu vurguladı. Başkan Akın, “Ahilik felsefesi, ticari hayatta ve sosyal hayatta doğruluğu, kaliteli üretimi, tüketiciye saygıyı ve iyi ahlakı ilke edinir. Ahi Teşkilatı, Anadolu Selçuklularından Osmanlı İmparatorluğuna geçiş sürecinde son derece önemli bir rol oynamış, sanat ve meslek yönleriyle toplumun ekonomik yapısını hazırlarken, ahlaki yönüyle de devlet yapısının temel niteliklerini belirlemiştir. Milli kimliğimizi oluşturan değerlerden biri olan, Anadolu’da bin yıldan beri varlığı sürdüren ahilik anlayışı ve ahilik geleneğinin asıl amacının toplumsal dayanışmayı, yardımlaşmayı ortaya çıkarmak, bu anlayışla meslek erbapları yetiştirmektir. 2021 yılının “Ahi Evran Yılı” olarak ilan edilmiş olması da bizleri ziyadesiyle memnun kılmıştır. Doğruluktan, dürüstlükten ödün vermeden, iş ve meslek hayatına saygılı, cömert, şefkatli ve güler yüzlü ahilik geleneğini esas alan esnaf ve sanatkârlarımızın yetişmesi diliyorum. Kardeşlik anlamına gelen Ahiliğin, ticaret ve ahlakı buluşturan bir hayat düsturu olduğu bilinciyle, ilimiz esnaf ve meslek kuruluşları ile tüm halkımızın Ahilik Haftası’nı kutlar, birlik, beraberlik, dostluk ve ahiliğe esas olan kardeşlik duygusunun büyüyerek devam etmesini dilerim. Ahilik Haftası kutlu olsun” dedi. SAKARYA ZAFERİ 100 YAŞINDA Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 13 Eylül Sakarya Zaferi’nin 100. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Akın, mesajında; “ Bağımsızlık mücadelemizin en önemli dönüm noktası olan Sakarya Meydan Muharebesi 22 gün 22 gece devam etmiş, düşmanın Sakarya Nehriinin doğusunda tamamen yok edilmesiyle sonuçlanmıştır. 22 Ağustos’ta başlayıp 13 Eylül’de Türk Ordusunun galibiyetiyle neticelenen Sakarya Meydan Muharebesi, milletimize bağımsızlık yolunda var olan gücüne güç katmış, zafere olan inancını artırmıştır. Tarihin akışını değiştiren bu zafer, Türk halkının esarete izin vermeyeceğini bir kez daha dünyaya ilan etmiştir. Sakarya Zaferinin yıl dönümü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurutuluş Savaşının tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi. "EMİRCAN SUCU BARTIN DAN BİLDİRİYOR" (KRAL 71 GERÇEKLERİ YAZAR)

Bu haber 75 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

MAGAZİN

DEMEK Kİ BURAYA KADARMIŞ GÜLE GÜLE SAYIN SEZER.

DEMEK Kİ BURAYA KADARMIŞ GÜLE GÜLE SAYIN SEZER. KIRIKKALE VALİSİ YUNUS SEZER DEN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN VEDA ZİYARETİ

YAHŞİHAN İLÇE BAŞKANI DAVET ETTİ İYİ PARTİ YAHŞİHAN ÇIKARTMA YAPTI.

YAHŞİHAN İLÇE BAŞKANI DAVET ETTİ İYİ PARTİ YAHŞİHAN ÇIKARTMA YAPTI. İYİ PARTİ İL BAŞKANI BÜLENT ŞÜKRÜ ALTINIŞIK,MERKEZ İLÇE BAŞKANI YAVUZ KUZUCU İL BAŞKAN YARDIMCILARINDAN SERPİL BAKK...
MERHABA SEVGİLİ OKURLARIM.21 Eylül 2021

ANKET

Şu anda seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirdiniz?Tüm Anketler


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi