ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

YENİ EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI HAYIRLI UĞURLU OLSUN ÜLKEMİZE.

YENİ EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI HAYIRLI UĞURLU OLSUN ÜLKEMİZE.

Tarih 07 Eylül 2021, 13:00 Editör editor

2021 -2022 eğitim yılı bugün başladı. Eğitim-öğretim yılına başlarken, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkanları sağlamaya çalışan ailelerinin ve büyük fedakarlıklarla, yurdun her köşesinde hizmet veren öğretmenlerimizin heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaştığımı belirtmek isterim.

Yeni eğitim ve öğretim yılı maalesef bazı sorunlar ve bir türlü atlatmadığımız pandeminin gölgesinde başlıyor. Vaka sayılarının artığı, yoğun bakım ünitelerinin dolduğu ve kayıpların yine yükseldiği bir dönemde çocuklarımızın sağlıklarından endişe eder bir durumda başlayan bir eğitim yılı nasıl sürdürülecek sorusu ve endişesi içerisindeyiz. Ayrıca, tarihin en zor LGS sınavı sonrası Orta öğretim yerleştirmelerinde geçen seneye göre sınav ile öğrenci alan okullarımızda kontejanlar düşürülmüş, orta öğretim başarı notuyla öğrenci alınan mahalli okullarımızda kontejanlar artırılmış veliler ve çocuklarımız ikili eğitime ya da özel okula mecbur bırakılmıştır. Bu durum eğitimde eşitlik ilkesine aykırıdır. İlimizde sınavla öğrenci alan 2 Fen 6 Anadolu Lisesi nitelikli okul olarak bilinmektedir. Bu okulların kontenjanları bu yıl düşürülmüştür. Örneğin, Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi’nin 180 olan kontenjanı bu yıl 120’ ye, Sümer Fen Lisesi’nin 180 olan kontenjanı 120’ ye, Baldöktü Andolu Lisesi’nin 238 olan kontenjanı 150’ ye, Küçükçalık Anadolu Lisesi’nin kontenjanı 238 den 150’ ye, Sami Yangın Anadolu Lisesi’nin kontenjanı 238 den 150’ ye, Sema Yazar Anadolu Lisesi’nin kontenjanı 238’ den 120’ ye ve Kayseri Lisesi’nin kontenjanı 238’ den 180’e düşürülmüştür. Bu kontenjan düşüşlerinin sebebi nedir, eğer pandemi nedeni ile bu kontenjan düşüşleri yapılmış ise neden Ahmet Eren Anadolu Lisesi’nde kontenjan 160’ dan 320’ ye çıkarılmış ve çocuklarımız ikili eğitime mecbur bırakılmıştır. İkili öğrenime geçen okullarda okuyan çocuklar bizim çocuklarımız değil midir? Eğitimde fırsat eşitliğinden nasıl bahsedebiliriz. Lgs sınavı sonucunda bindelik küsuratlar la bir üsteki dilimdeki okula gidecek en 800-1000 çocuk hak ettikleri halde kontenjan planlaması yapılamadığı için gözyaşları ve ümitsizlik içerisinde mağdur edilmiş ve ikili eğitime mecbur kılınmışlardır. Kaldı ki, Sayın Cumhurbaşkanın beyan ve talimatlarında tekli eğitime geçilmesi konusundaki ısrarına rağmen ikili eğitime geçme kararını hangi gerekçe ile kimler almıştır. Pandemi sürecinde okula gidemeyen ve sıkıntılar çeken ve eğitimin eşit şartlarda gitmediği bir ortamda bu uygulamalar çocuklarımıza bir ceza değil midir? Ayrıca ikili eğitime geçen okullarda eğitim, sabahçı grup için saat 07:00’de başlayıp 13:00 da bitecek, 2.grup ise saat 13:20 den 19:20 kadar eğitime devam edecektir. Sabah çocuklar kaçta kalkacak, akşam 19:20’de - ki kış günü havanın saat 16’da karardığını da düşünürseniz, idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, göz bebeğimiz öğrencilerimiz, fedakar velilerimiz, okulda çalışanlarımız kendilerine, ailelerine nasıl vakit ayıracaklar? Sınava girecek, eğitim görecek öğrenci sayıları belli iken neden planlama yapılmaz? Yapılan hataların ve planlama eksikliğinin bedelleri öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize ödetmek doğrumu dur? Sebatı ATAMAN Kayseri İl Başkanı "HABER EDİTÖRÜ SATI ÇETİNER"

Bu haber 103 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GUNCEL

SAYIN VALİMİZ KABUL BUYURURLARSA 32 YILLIK HABER SİTESİ OLARAK ZİYARETTE BULUNACAĞIZ.

SAYIN VALİMİZ KABUL BUYURURLARSA  32 YILLIK HABER SİTESİ OLARAK ZİYARETTE BULUNACAĞIZ. ŞİMDİDEN ANONS EDİYORUZ YENİ VALİMİZİ TANIMAKTAN ŞEREF DUYACAĞIZ TABİ Kİ ZATIALİLERİ MÜNASİP GÖRÜRLERSE İNŞALLAH.

MAKARNA ALIP BAŞINI GİDİNCE KUL ATASINDAN GÖRDÜĞÜNÜ İŞLEDİ!

MAKARNA ALIP BAŞINI GİDİNCE KUL ATASINDAN GÖRDÜĞÜNÜ İŞLEDİ! KITLIKTA,SAVAŞTA,İNSAN OĞLUNUN BÜTÜN MAĞDURİYETİNDE İMDADA YETİŞEN EN KOLAY EN DOYURUCU YEMEK MAKARNA.
ALMANYA’DA VE TÜRKİYE AİLE HEKİMİLİĞİ KIYASLANIRSA….17 Ekim 2021

ANKET

Şu anda seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirdiniz?Tüm Anketler


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi