ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       
FUAT OKTAY BEY KANAL İSTANBUL'U BIRAK HIZLI TRENE BAK.

FUAT OKTAY BEY KANAL İSTANBUL'U BIRAK HIZLI TRENE BAK.

Tarih 23 Temmuz 2021, 20:48 Editör editor

2019 DEDİNİZ OLMADI 2021'E ÇEKTİNİZ BAKTINIZ Kİ OLMUYOR GÖNLÜNÜZE 2023'ALDINIZ BİLİYORUZ 2023 GÖREBİLECEKLERE HAYIRLI OLSUN DEMEK DÜŞER BİZLERE.

Hızlı Tren Temmuz’da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile birlikte Yozgat’a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı’nda incelemelerde bulundu. Daha önce Nisan ayında yolcu taşımaya başlayacağı açıklanmasına rağmen geciken hatla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Karaismailoğlu, “En geç temmuz ayı içinde tamamen açılacak. Daha önce de olabilir” dedi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile hızlı trenle geldikleri Yozgat’ta Sorgun Hızlı Tren İstasyonu’nda incelemede bulundu. İncelemeler sonrası açıklamalarda bulunan Karaismailoğlu, demiryolunun, güvenli ve konforlu olduğuna dikkati çekti. Son 19 yıldır bu alanda önemli yatırımların yapıldığını ifade eden Karaismailoğlu, “Çin’den Avrupa’ya hakim olan demir İpek Yolu’na hakim bir ülkeyiz.”dedi. Demiryollarının yük ve insan taşımacılığında daha yaygın kullanımını sağlamak üzere milli seferberlik ilan edildiğini hatırlatan Karaismailoğlu, Bin 213 kilometrelik yüksek hızlı tren hattı inşa edildiğini, konvansiyonel hat uzunluğunun 11 bin 590 kilometreye yükseltildiğini, tüm hatların rehabilite edildiğini ifade etti. Karaismailoğlu, “Toplam demiryolu ağımızı 12 bin 803 kilometreye çıkarttık. Hızlı tren işletmesi bakımından dünyada 8’inci, Avrupa’da 6’ncı olduk. 2020’de bu çalışmaları bir üst safhaya çıkararak demiryolu reformunu başlattık. 2023’te demiryolu yatırımlarını yüzde 60’a, demiryolu ağını da 16 bin 775 kilometreye çıkarmayı hedefledik. Demiryolu modernizasyonu için yerli ve milli teknolojileri üretmek için çaba harcıyoruz..”diye konuştu. ANKARA-SİVAS ARASI 2 SAATE İNECEK Ankara-Sivas arası seyahat süresinin, projenin tamamlanmasıyla ilk etapta 4 saate, daha sonra da 2 saate ineceğini vurgulayan Karaismailoğlu, çalışmalarına başlanan Yozgat Yüksek Hızlı Tren Garı’nın bu yazdan itibaren hizmete gireceğini kaydetti. Karaismailoğlu, “İnsan, yük ve veri ulaştırmada geleceğin Türkiyesi’nin altyapısını tamamlamaya her gün bir adım daha yaklaşıyoruz. Yaptığımız her yol ülkemizi her köşesinde dünya ile bağlarken küresel ticaretteki iddiamızı da artırıyoruz. Sanayicimizin işini büyütüyor, turizmci mizin önünü açıyor, çiftçimize ürününü dünya pazarında satabilme vizyonu kazandırıyoruz. Türkiye Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olma yolunda ilerlerken işte bu altyapı en büyük dayanaklarımızdan biri olacak. Bölgesel kalkınma sayesinde her bir ilimiz güçlü bir merkeze dönüşürken istihdam artacaktır. Hedeflediğimiz bütünsel kalkınmaya hep beraber ulaşacağız.”şeklinde konuştu. "HABER EDİTÖRÜ SEVDA ERTUĞRUL" (GERÇEKLERİ BİZ YAZARIZ)

Bu haber 142 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

mizah

NE YAPMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ ŞİDDETLİ YAĞIŞLARDA KARADENİZ BÖLGESİ GİBİ Mİ OLMASINI İSTİYORSUNUZ

NE YAPMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ ŞİDDETLİ YAĞIŞLARDA KARADENİZ BÖLGESİ GİBİ Mİ OLMASINI İSTİYORSUNUZ ŞEREFSİZLİK İRSİ DEĞİLDİR İNSANDAN İNSANA DA GEÇMEZ HEVES ETMEYE BAĞLIDIR HEVESLEN ŞEREFSİZLİK EN KALİTELİ SİDİR....

KRAL 71'İN GÖZLEMLERİ?

KRAL 71'İN GÖZLEMLERİ? MÜLTECİLER HER ŞEYİMİZİ ELİMİZDEN ALMIŞLAR
MERHABA SEVGİLİ OKURLARIM.21 Eylül 2021

ANKET

Şu anda seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirdiniz?Tüm Anketler


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi