ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       
JANDARMA ASAYIŞIN ÖNCÜSÜDÜR. POLİS YOKKEN ONLAR VARDI.

JANDARMA ASAYIŞIN ÖNCÜSÜDÜR. POLİS YOKKEN ONLAR VARDI.

Tarih 13 Şubat 2021, 15:49 Editör editor

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer’ in talimatları doğrultusunda Kırıkkale İlimize
bağlı köy ve mahallelerde “yalnız yaşayan yaşlı vatandaşlarımıza yönelik” bir çalışma
başlatılmıştır.

dolaysıyla emin ellere teslim edilmiştir jandarma demek eskiden beri can güvenliği demektir Tanzimat Fermanının ilan edildiği 1839 yılı ile Asakir-İ Zaptiye Nizamnamesi (Askeri Kolluk Tüzüğü)'nin yürürlüğe girdiği 14 Haziran günü birleştirilerek, 14 Haziran 1839 tarihi, Jandarma'nın kuruluş tarihi olarak kabul edilmiştir.Polis teşkilatının kuruluşu jandarmadan 6 yıl sonradır çok ilçelerde ve hatta illerde polis tekilatının olmadığı konumlarda jandarma PG kolluğu ile yani polis görevlisi olarak kolluk taşıdığımı bilirim. Yapılan çalışma ile Jandarma sorumluluk bölgesinde bulunan tüm köyler ve mahalleler taranarak, yalnız yaşayan ve bakacak kimsesi bulunmayan vatandaşlarımız tespit edilmiştir. Bu kapsamda 196 köy ve mahallede, 75 yaş üzeri yalnız yaşayan toplam 101 vatandaş belirlenmiştir. Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığınca, köylerde rutin faaliyet icra eden Jandarma devriyelerine, pandemi tedbirleri de dikkate alınarak yaşlı vatandaşlarımıza ziyaretler gerçekleştirmeleri, ayrıca varsa ihtiyaçlarının giderilmesi talimatı verilmiştir. 05-07 Şubat 2021 tarihleri arasında hafta sonu sokağa çıkma yasağını da dikkate alan Jandarma devriyeleri, köylerde sürdürülen “Huzur-Güven Uygulamalarının” bir parçası olarak önceden tespiti yapılan bu vatandaşlarımıza ziyaretler gerçekleştirmiştir. Yapılan ziyaretlerde Kaymakamlıklarımızın “Vefa Sosyal Destek” imkanlarından da faydalanarak çeşitli ihtiyaç malzemeleri teslim edilmiştir. "NEŞTER" (KRAL 71 GERÇEKLERİ BİZ YAZARIZ)

Bu haber 795 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ASAYİŞ

12-15 ŞUBAT 2021 TARİHLERİ ARASINDA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI NEDENİ İLE

12-15 ŞUBAT 2021 TARİHLERİ ARASINDA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI NEDENİ İLE YAPILAN UYGULAMA NETİCESİNDE 133 EKİP 656 PERSONEL KULLANILDI.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASIN DA 81 İL DENETİMİNDE KIRIKKALE(A) KALİTE.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASIN DA 81 İL DENETİMİNDE KIRIKKALE(A) KALİTE. Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı 5-8 Şubat 2021 tarihleri arasında, ilimiz genelinde ( 114 ) ekip ve topl...
10 YILDIR CEVAPLANMAYAN SORULAR11 Şubat 2021

EN ÇOK OKUNANLAR

  • Son 7 gün haber eklenmedi.


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi