ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       
KIRIKKALE TARIM İL MÜDÜRÜ SIRRI YILMAZ 2021 YILI HUBUBAT EKİM SEZONU BAŞLATTI.

KIRIKKALE TARIM İL MÜDÜRÜ SIRRI YILMAZ 2021 YILI HUBUBAT EKİM SEZONU BAŞLATTI.

Tarih 22 Eylül 2020, 13:32 Editör editor

İlimizde yaygın şekilde yapılan hububat tarımında ekim sezonu başlıyor. Ekim sezonunun başlayacak olması ve ilimizde yeni hububat çeşitlerinin tanıtımı için yürütülen çalışmaları değerlendirerek çiftçilere seslenen İl Müdürü Sırrı YILMAZ; “Öncelikle 2021 üretim sezonunun tüm çiftçilere hayırlı, uğurlu ve bereketli olmasını diliyorum dedi

Bu sebeple çiftçilerimize ilimiz de deneme ekimlerini yaptığımız hububat çeşitlerini hatırlatmakta fayda görüyorum. İl Müdürlüğümüzce yürütülen Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında ilimizde Çeşit-1252 Makarnalık Buğday, Kunduru-1149 Makarnalık Buğday, Kızıltan-91 Makarnalık Buğday, Karakılçık Buğdayı, İkizce-96 Ekmeklik Buğday çeşitleri ile Yalın Kavuzsuz Arpa ve Tosun paşa Arpa çeşitleri gibi birçok yeni çeşidin deneme ekimleri yapıldı. Bu çeşitler İlimiz iklimine adaptasyon yeteneği olan, birim alandaki verimi yüksek, hastalık-zararlılara karşı dirençli çeşitler olup yapılan deneme ekimlerinde de son derece güzel sonuçlar alındı. Amacımız ilimiz çiftçisinin geliştirilen bu yeni çeşitler ile daha kaliteli ve yüksek verimli mahsul elde etmesini sağlamak. Bu doğrultuda bir yandan yeni çeşitleri çiftçimize sunuyor bir yandan da süne gibi zararlılarla en etkin şekilde mücadele için çalışıyoruz. Buradan tüm çiftçilerimize tekrar seslenmek istiyorum. Toprak analizini yaptırıp, uygun yeni çeşitlerin sertifikalı tohumluklarını kullanarak mevcut verimde en az %30 oranında artış sağlamak mümkün. Bu vesile ile başlayacak olan 2021 üretim sezonunun tekrar bereketli olmasını diliyor ve talep eden tüm çiftçilerimizi üretim planlaması konusunda teknik bilgi ve destek almak için İl ve İlçe Müdürlüklerimize davet ediyorum.” Şeklinde konuştu. Sözlerine tüm ekilebilir alanların tarıma kazandırılmasının önemine ve bu konuda Bakanlığımız tarafından yürütülen çalışmalar ile sağlanan başarıya değinerek devam eden YILMAZ, bu yıl da aynı anlayış çerçevesinde tüm çiftçilerimizi ekilebilir her karış toprağı üretimde kullanmaya davet etti. "HABER EDİTÖRÜ ERVA NUR" (KRAL 71 GERÇEKLERİ YAZAR)

Bu haber 2941 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Tarım

İKTİDARIN MEMURU DA DERT YANDI.

İKTİDARIN MEMURU DA DERT YANDI. İncesu Ziraat Odası Başkanı, Akşener’e dert yandı: 2 yılda 1000 çiftçimizi kaybettik

TEŞEKKÜRLER KIRIKKALE VALİSİ TEŞEKKÜRLER İL TARIM MÜDÜRÜ

TEŞEKKÜRLER KIRIKKALE VALİSİ TEŞEKKÜRLER İL TARIM MÜDÜRÜ KIRIKKALE ÇİFTÇİSİ TARLAYA DÖNÜŞÜM PROJESİNİ BENİMSEDİ BUNU UNUTMAYACAĞIZ DEDİ.
VERGİ BORCUNA YAPILANDIRMA GELİYOR.24 Ekim 2020


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi