ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       
VALİLİKTEN BEKÇİLERİN GÖREVİ HAKKINDA AÇIKLAMA.

VALİLİKTEN BEKÇİLERİN GÖREVİ HAKKINDA AÇIKLAMA.

Tarih 07 Şubat 2020, 14:51 Editör editor

VALİLİK HALKI AYDINLATTI Kırıkkale Valiliği bazı basın yayın organlarında yer alan çarşı ve mahalle bekçilerinin kimlik sorma yetkisi haberine yönelik açıklamalarda bulundu.

Konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “4 Şubat 2020 tarihinde yayınlanan bazı ulusal gazetelerde “Çarşı ve Mahalle Bekçileri kimlik sorgulamaya başladı. Kırıkkale´de gece bekçileri görev başında” başlıklı habere yer verildiğinden aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Bilindiği üzere suçu önlemek ve suçla mücadelede etkinlik sağlamak üzere istihdam edilen çarşı ve mahalle bekçileri, genel kolluk yardımcı olmak üzere güneşin batışı ile doğuşu arasında kalan zaman diliminde görev yapmaktadırlar. VATANDAŞ BİLGİLENDİRİLDİ Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin görev yetkileri; 772 sayılı Kanun ve bu Kanunun uygulamasına dair Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin Vazifeleri ile İlgili Olarak Riayet Etmeleri Gereken Hususları Gösterir Yönetmelik hükümlerince belirlenmiştir. Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin durdurma ve kimlik sorma yetkileri 1966 tarihli Yönetmelikte açıkça belirtilen bir yetki olup TBMM gündeminde bulunan kanun teklifi ile getirilen yeni bir yetki değildir. KANUNLAR VE YÖNETMELİKLER Çarşı ve mahalle bekçileri, genel kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak üzere Kanunlar ve Yönetmeliklerle kendilerine verilen görevleri eksiksiz şekilde yerine getirme gayreti içerisinde olup, bahse konu haberde iddia edildiği gibi henüz yasalaşmamış bir kanun teklifi doğrultusunda yeni bir uygulama içerisine girmeleri mümkün değildir. Habere konu edilen yetki zaten var olan ve 1966 yılından bu yana uygulanan bir yetkidir.” (KRAL 71;GERÇEKLERİ BİZ YAZARIZ)

Bu haber 1085 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GUNCEL

KORAY AYDIN 22 ŞUBATTA KIRIKKALE YE GELİYOR.

KORAY AYDIN 22 ŞUBATTA KIRIKKALE YE GELİYOR. İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın ve Teşkilat Başkan Yardımcısı H. İbrahim Oral Kırıkkale´ye geliyor.

KIRIKKALE TELE KOM MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ.

KIRIKKALE TELE KOM MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ. iki yıldır tele kom müdürlüğü yapmakta olan Tahsin Günay genel müdürlüğe tayini çıkınca yerine Düzce tele kom Müdür...
KİŞİ TACİZE UĞRADIĞINDA NE YAPMALIDIR?19 Şubat 2020


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi