ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       
Rektör KSBܒde Düzenlenen “Fuat Sezgin’i Anma” Paneline Katıldı

Rektör KSBܒde Düzenlenen “Fuat Sezgin’i Anma” Paneline Katıldı

Tarih 23 Ekim 2019, 17:03 Editör editor

Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (KSBÜ) düzenlenen Fuat Sezgin’i anma paneline katıldı. Yoğun bir ilgiyle gerçekleşen etkinlikte konuşmacı olarak Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı yer aldı.

Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan panelde “Bilimsel Mirasımız, Gelecek Tahayyülümüz” konulu bir sunum yaptı. Rektör Prof. Dr. Fuat Sezgin’in insanlık ve Müslümanlar için ne kadar değerli bir bilim insanı olduğuna dikkat çekerek, “Prof. Dr. Fuat Sezgin kendisini bilime adamış çok değerli bir hocamızdı. Kendisi Almanya’nın Frankfurt şehrinde yaşarken, 3 yer arasında mekik dokurdu. Bunlar ev, üniversitesi ve hava limanıydı. Normalde günde 18 saat; hatta 93 yaşında bile günde 13- 14 saat çalışıyordu. Bilim sevdalısı bir insandı. Atalarımızın bizlere bırakmış olduğu bilim mirasına dikkat çekmek için çok yoğun çalıştı. Fuat hocamız, ‘Müslümanlar, ilimler tarihindeki muazzam yerlerini bilmedikleri için veya yanlış bildikleri için; Avrupalılar karşısında büyük bir aşağılık duygusu içindeler. Benim amacım, onlara atalarının ilimler tarihindeki muazzam yerlerini göstermek ve öğretmektir’ ifadelerini kullanarak Müslümanların aslında çok güçlü bilim insanlarına sahip olduğunu hatırlatmak istemiştir. Kendisini rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu. Panelin ardından KSBÜ “Prof. Dr. Fuat Sezgin Okuma Salonu”nun açılışı yapıldı. Açılışa katılanlar, Prof. Dr. Fuat Sezgin adına düzenlenen köşede Prof. Dr. Fuat Sezgin’in kitaplarını incelediler. (KRAL 71 GERÇEKLERİ YAZAR)

Bu haber 573 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

kültür sanat

MADIMAK OTELİ KATLİAMI 27.YILINDA'DA KIRIK KALEDE DE ANILDI.

MADIMAK OTELİ KATLİAMI 27.YILINDA'DA KIRIK KALEDE DE ANILDI. Bundan tam 27 yıl önce 2 Temmuz 1993 yılında Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Sivas'ta Madımak Otelinde ya...

KIRIKKALEYEDE CEM EVİ YAPILACAK.

KIRIKKALEYEDE CEM EVİ YAPILACAK. . ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİ GENEL BAŞKANI KIRIKKALE ALEVİ DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ
SİZ İÇERİDEYKEN...04 Temmuz 2020


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi