ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       
KURBAN BAYRAMLARI ARTIK DÜŞÜNDÜRÜCÜ OLUYOR?

KURBAN BAYRAMLARI ARTIK DÜŞÜNDÜRÜCÜ OLUYOR?

Tarih 12 Ağustos 2019, 13:02 Editör editor

Asırın bitmesine 20 yıl kaldı 15 yıldan beri yaşanan bayramlar vallahi yürekler acısı adet mi değişti? kültür mü silindi?yoksa tarım bakanlığında bir sorun mu var?bu bayram kırık kalenin keskin ilçesinde 5 adet vebalı kurban kesildi yerli mi yabancı mı bilinmiyor idarede bir sıkıntımı var? Bilemiyoruz.

Eskiden ne şeker toplayan çocuklar kaybolurdu ne yaşlılar ziyaretten mahrum kalırdı. Hatta hiçbir kurban bayramında kesilen hayvanların kellesi,işkembesi yani sakatatlar çöpe gitmezdi birkaç yıldır kesilen hayvanların derileri çöpe gitmeye başladı o zaman hiç kesmeyin beyler bu şartlar altında kestiğiniz kurbanlar kurban değil boşa kan akıtıp can ürkütmeyin.eskiden her yörenin fakiri fukarası olurdu pay verilirdi şimdi uzak ülkelere kurban toplanıyor eskiden bir söz var idi kepeğimiz köpeğimize yetmiyor denilirdi bu hayır kurumlarına kurban toplayanların yevmiyesini kim veriyor hala dava kapınmış değil kimse yok mu derneğinin mahkemesi devam ediyor savcılığın iddianame tarihi ve numaraları elimizde.bırakın kardeşim bizi bize bırakın benim yapacağım hayır hasa netten ben sorumluyum sana ne? Ne oldu TÜRK hava kurumu ile Kızılay arasında olan deri paylaşımları ne oldu? (KRAL 71 GERÇEKLERİ YAZAR)

Bu haber 465 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SAĞLIK

CEPRAYİL ZENGİNİN BİRİNCİ DÜNYASI YIKILDI

CEPRAYİL ZENGİNİN BİRİNCİ DÜNYASI YIKILDI SİRRİ ,TEVFİK RAMAZAN ÖKSÜZ KALDILAR Kırıkkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı, Manşet gazetesinin ortakl...

VAY CANINA TAYYİP ERDOĞAN DAN KORKMUYORLAR YA ALLAH TANDA KORKMUYORLAR

VAY CANINA TAYYİP ERDOĞAN DAN KORKMUYORLAR YA ALLAH TANDA KORKMUYORLAR TORBADA HER ŞEY VARMIŞ BİR TEK FİLİTRE YOKMUŞ. HANİ NE OLDU SORUYORUZ SERMAYEMİ? MİLLETİMİ?
Çok da takılmayın o "kavga" işlerine12 Aralık 2019


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi