ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       
KIRIKKALEDE TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ GÖLETLERDE   BALIK ÜRETİMİNE DEVAM EDİYOR

KIRIKKALEDE TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ GÖLETLERDE BALIK ÜRETİMİNE DEVAM EDİYOR

Tarih 10 Temmuz 2019, 13:52 Editör editor

Tarım Bakanlığı tarafından yürütülen, su ürünleri kaynaklarını ve su ürünlerinin sürdürülebilir kullanılması, gelecek nesillere miras olarak bırakılmasının sağlanabilmesi, deniz ve iç sularımızdaki su ürünleri stoklarının takviyesi amacıyla “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” devam ediyor.

Proje kapsamında İl Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında ilimizde 3 göletin toplam 35.000 adet pullu sazan yavrusu bırakıldı. İlimiz merkezi Hasandede köyü, Keskin İlçemiz Cinali köyü ve Yahşihan ilçemiz Mahmutlarşarkyısı köylerinde akçakavak ta bulunan göletlerde yapılan balıklandırma çalışmasına İl müdürü Sırrı YILMAZ’da katıldı. Çalışmaları yerinde inceleyen YILMAZ; su ürünleri varlığımızın sürdürülebilirliğini sağlamanın önemine değinerek, hem bugün ihtiyacın karşılanması hem de gelecek nesillerimizin de bu kaynaklardan istifade edebilmesi için bu çalışmaların yapıldığını belirtti. Özellikle kaynakların doğru ve etkin kullanımının geleceğimiz için büyük önem taşıdığına vurgu yapan YILMAZ, bu sürdürülebilirliğin sağlanması için de hepimizin avlanma yasaklarına uyması gerektiğini dile getirdi. Balıklandırma çalışması kapsamında; Hasan dede köyü göletine 15.000, Mahmutlar köyü göletine 10.000 ve Cin ali köyü göletine 10.000 adet pullu sazan yavrusu bırakıldı. Sırrı YILMAZ İl Tarım ve Orman Müdürü (KRAL 71 GERÇEKLERİ YAZAR)

Bu haber 55 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Tarım

BU YIL İTHALAT BİLENE DE BİLMEYENE DE TARIMI ÖĞRETTİ.

BU YIL İTHALAT BİLENE DE BİLMEYENE DE TARIMI ÖĞRETTİ. Tarihte bizim iki sanatımız var millet olarak birisi harpçilik diğeri çiftçilik ama ne var ki emperyalistler ve siy...

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİNİN PARK BAHÇELERİYLE KİM İLGİLENİYOR? BİLMİYORUZ AMA YAPTIKLARI İŞLERİNİ PEK GAALİYE ALMIYORLAR GALİBA.

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİNİN PARK BAHÇELERİYLE KİM İLGİLENİYOR? BİLMİYORUZ AMA YAPTIKLARI İŞLERİNİ PEK GAALİYE ALMIYORLAR GALİBA. Bir İran atasözü vardır derler ki İranlılar er kayıp hatun seyip derler Rektör beyin işleri çoğalınca hoca kayıplar...
15 Temmuz'un anlam önemine dair konuşma(cı)lar!16 Temmuz 2019


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi