ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       
ÖZELLİKLE KIRIKKALEDE KALAYCI SANATI BİTMEK ÜZERE

ÖZELLİKLE KIRIKKALEDE KALAYCI SANATI BİTMEK ÜZERE

Tarih 06 Temmuz 2019, 21:20 Editör editor

Nice imparatorluklara hizmet eden kalaycılık sanatı gitti gidiyor Kırıkkale 1939 da ilçe oldu 80 yıldan bu yana bu sana ati işleyenler dededen toruna intikal etmesine rağmen bir kişi kaldı oda Ahmet OK.

Kalaylı kapta yemek yiyenler hemen hemen tarihe karışırken kalaycı ustasıda tarih olmuş gibi eskiden kalaycılar köy köy dolaşırlardı hatta bir köyde aylarca kalan kalaycılar olurdu. Bağ teşti, bağ kazanı,takım sağını bunlar pırıl olurdu aleminyum çelik tencere derken bakır tarihe karıştı zira kalaycı ustasıda evvelini bilmeyen ahirini çözemez şimdi ki çok genç dedesini bilmiyor tarihten ne anlasın üniversiteden mezun olanlar tarih ve kültür yapılarını bilen gençlerimiz çok sayılı duruma düştü Ahlak derseniz %20 lerde saygı 0 denecek şekle geldi üniversite ne kadar çok olursa olsun bana göre beyhude mezun olanlar iş bulamıyor hatta tarihini bilmiyor zira çoğu heredot okuyor tarih ölmüş ama ağlayanı yok işlesin işlemesin sanat bir milletin kan damarlarından biridir. (KRAL 71 GERÇEKLERİ YAZAR)

Bu haber 205 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GUNCEL

ABD ile yapılan anlaşmaya İYİ PARTİDEN İLK YORUM

ABD ile yapılan anlaşmaya İYİ PARTİDEN İLK YORUM AMERİKA İSTEDİĞİNİ ALDI

İYİ Parti Milletvekili Ataş: Keşke zamanında (rabia yerine) bozkurt işareti yapsaydınız!

İYİ Parti Milletvekili Ataş: Keşke zamanında (rabia yerine) bozkurt işareti yapsaydınız! “İktidar yapılan hayati uyarıları dikkate almamış ve ülkeyi bu duruma sürüklemiştir” sadece bu milletten sağ elini...
“ VATANA SADÂKAT ŞEREFİMİZDİR “13 Ekim 2019


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi