ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       
KIRIK KALENİN GÖZÜ AYDIN TARIM ASLINA RÜCU EDİYOR DARISI DİĞER İLLERE.

KIRIK KALENİN GÖZÜ AYDIN TARIM ASLINA RÜCU EDİYOR DARISI DİĞER İLLERE.

Tarih 01 Temmuz 2019, 23:40 Editör editor

Yeniden tarım maya tutuyor kırık kalenin bütün köy erinde nerede ise boş arazı kalmıyor vatandaş yana yana bağ bahçe yeri arıyor ve toprağa güç yetmiyor.dağın başındaki tarla şehir merkezindeki arsayı geçti pazarda pahalılık vatandaşı dağa düşürdü. Dolaysıyla KRAL 71 DE araştırmak için arazide idi.

Ta Ankara'dan gelip köylerden bahçe yeri arayıp satın alanlar çoğalmaya başladı üç dönüm beş dönüm alanlar hatta on yirmi dönüm yer arayanlar var örnek vermek gerekirse merkeze yakın yerlere güçleri yetmeyenler Balışeyh,delice,ve hatta Sulakyurt yörelerinden toprak alanlar çoğalmaya başladı hatta Milli em laktan bile yer alacak olanlar kadosturanın prosedürüne takıldıkları için şahıslardan almayı tercih ediyorlar bu seferkin elektrik sorunu yaşayanlar oluyor bu konuda da devletten destek istiyorlar tarım ilerleyip eski halini alacak ta devlet prosedürleri vatandaşa kolaylık göstermiyormuş Kudret şene göre adım kudret ama vallahi devletin mevzuatları tarımda kudretimi kesiyor dedi ne yapalım biz elimizden geleni yapıyoruz devlet üretene destek vermiyor üretmeyene veriyor ekene değil ekmeyene veriyor tarlayı ekmiyor dönüm başı on lira alıyor bu parayı aldığı gibi denetim yokluğundan kendisi ekmediği için para alıyor ekmediği yeri icara verip ayrıca bir bara alıyor dedi yoksa mazot 6,5 lira olmuş bir dönüm yerin hasat zamanına kadar masrafı bin lirayı geçiyor gazeteci dayı dedi.arazide elektrik olmadığı için yeni yer alanların güneş enerjisi döşediğini de izaha çalıştı. çiftçi Kudret. (KRAL 71 GERÇEKLERİ YAZAR)

Bu haber 278 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Tarım

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİNİN PARK BAHÇELERİYLE KİM İLGİLENİYOR? BİLMİYORUZ AMA YAPTIKLARI İŞLERİNİ PEK GAALİYE ALMIYORLAR GALİBA.

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİNİN PARK BAHÇELERİYLE KİM İLGİLENİYOR? BİLMİYORUZ AMA YAPTIKLARI İŞLERİNİ PEK GAALİYE ALMIYORLAR GALİBA. Bir İran atasözü vardır derler ki İranlılar er kayıp hatun seyip derler Rektör beyin işleri çoğalınca hoca kayıplar...

Hasat başladı Kırıkkale'den günlük 800 ton buğday ve arpa sevkiyatı yapılıyor

Hasat başladı Kırıkkale'den günlük 800 ton buğday ve arpa sevkiyatı yapılıyor Kırıkkale'nin Delice ilçesinde çiftçilerin tarım arazilerinden ürettiği günlük 800 ton buğday ve arpa Türkiye&#...
15 Temmuz'un anlam önemine dair konuşma(cı)lar!16 Temmuz 2019


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi