ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       
OĞLUM ERKAN TAN BUNDAN HABERİN VAR MIYDI VALİYİ İSTANBUL'A BUNUN İÇİNMİ AT-ATACAKTIN

OĞLUM ERKAN TAN BUNDAN HABERİN VAR MIYDI VALİYİ İSTANBUL'A BUNUN İÇİNMİ AT-ATACAKTIN

Tarih 25 Haziran 2019, 16:19 Editör editor

Ordu Valiliği hakkında dikkat çeken iddialar.
Ordu Valisi Seddar Yavuz hakkında yeni bir iddia gündeme geldi. Meclise taşınan iddiada Vali Yavuz’un konutunda aşçı olarak çalışan bir kişinin başka bir inşaat firmasına kayıtlı olduğu ve bu firmanın Valilikten ihale alan bir firma olduğu belirtiliyor.

Ekrem İmamoğlu ve VIP krizi ile gündeme oturan Ordu Valisi Seddar Yavuz hakkında çok dikkat çeken iddialar gündeme geldi. Valiliğin ihale verdiği firmaların Vali ve yardımcıları için çalışan istihdam ettiği öne sürüldü. İçişleri Bakanlığı’na bir soru önergesiyle konuyu gündeme getiren CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ordu Vali Seddar Yavuz'un konutunda üçüncü aşçı olarak çalıştırılan kişinin özel bir inşaat firmasında kayıtlı olduğu, sigortasının ve maaşının bu firma tarafından karşılandığı, firma tarafından gösterilen görev yerinin Fatsa İlçesi olduğu ve bu inşaat firmasının Ordu Valiliğinden ihale alan firmalardan biri olduğuna yönelik bilgiler alındığını öne sürdü. Adıgüzel ayrıca, Ordu Devlet Hastanesi’nde görevlendirilmek üzere İŞKUR’dan alınan 11 personelin valilik konutu ve makamında temizlik işlerinde görevlendirildiğini öne sürdü. Valilik bünyesinde vali yardımcısı ve daire müdürü pozisyonunda bazı görevlilerin kendisi ya da aile bireylerine, valilikten ihale alan bazı inşaat firmaları tarafından özel araç tahsis edildiği ve yine valiliğin yaptırdığı beton yol ihalelerine giren bazı firmaların hem ihalede hem ödemede kayırıldığına dair bilgiler olduğunu iddia etti. Adıgüzel önergesinde Bakan Soylu’ya şunları sordu: Sigortası ve maaşı özel bir firma tarafından karşılanan ve firma tarafından gösterilen görev yerinin Fatsa İlçesi olan bu kişinin valinin konutunda aşçı olarak görevlendirildiği doğru mudur? Zaten bu kişinin SGK kayıtlarında özel bir şirketin elemanı olduğu göze alınırsa Valilik resmi kayıtları yerine güvenlik kamera ve emniyet kayıtlarından bu durumun tespit edilmesi için bir soruşturma başlatmayı düşünüyor musunuz? Devlet Hastanesi çalışanı olan 11 personelin valilik makamı ve konutunda temizlik işlerinde kullanıldığı doğru mudur? Böyle uygulamalar varsa, bu uygulamanın başka valiliklerde de örnekleri var mıdır? Valilik bünyesinde vali yardımcısı ve daire müdürü pozisyonunda bazı görevlilerin kendisi ya da aile bireylerine valilikten ihale alan bazı inşaat firmaları tarafından özel araç tahsis edildiği (Örnek olarak 55 plaka bir siyah Pas sat ve yine 55 plaka bir beyaz Honda gibi…) doğru mudur? Yine valiliğin yaptırdığı beton yol ihalelerini büyük çoğunluğunun tek bir inşaat firmasına verilmesi ve bahse konu firmaya pek çok projede iş daha yarısına gelmeden ödemenin tamamının verildiğine yönelik bilgiler için bir soruşturma açmayı düşünüyor musunuz? (Kaynak yeni çağ) (KRAL 71 GERÇEKLERİ YAZAR)

Bu haber 380 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

mizah

O ZAMANLAR AMERİKAYI KİMSE İPLEMİYORDU.

O ZAMANLAR AMERİKAYI KİMSE İPLEMİYORDU. İngiltere yanı İngilizler revaçta idi Amerika sonradan türedi dikkat ederseniz dilleri ilginizce Osmanlı imparato...

CUMHURBAŞKANIM SİZE GÖRE ÇİFT DİKİŞ Mİ DİYOR?

CUMHURBAŞKANIM SİZE GÖRE ÇİFT DİKİŞ Mİ DİYOR? Bir devlet sektöründen emekli olan Ahmet amca Eviini geçindirmekte zorlanınca işi seyyar satıcılığa dökmüş.
“ VATANA SADÂKAT ŞEREFİMİZDİR “13 Ekim 2019


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi