ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       
KIRIKKALE’DE YÜZDE 50 HİBEYE REKOR BAŞVURU; BASINÇLI SULAMA SİSTEMİ İLE ÇİFTÇİLERİN YÜZÜ GÜLECEK MÜDÜR UĞRAŞIYOR YA GALİBA BİZİM ÇİFTÇİLERDE HEVES YOK.

KIRIKKALE’DE YÜZDE 50 HİBEYE REKOR BAŞVURU; BASINÇLI SULAMA SİSTEMİ İLE ÇİFTÇİLERİN YÜZÜ GÜLECEK MÜDÜR UĞRAŞIYOR YA GALİBA BİZİM ÇİFTÇİLERDE HEVES YOK.

Tarih 30 Mayıs 2019, 12:27 Editör editor

2019 yılı Basınçlı Sulama Sistemi % 50 Hibe desteğine İlimizden 9 yatırımcı, 13 proje ile başvurmuştur. Başvuruların tamamı Bakanlığımız Genel Bütçesince uygun görülerek toplam proje tutarı 530 Bin TL ve bu tutarın yarısı olan 265 Bin TL İlimize yatırım desteği sağlanmıştır. Desteklenecek toplam 9 projeden 4 tanesi Tarla İçi Yağmurlama Sulama, 4 tanesi de Tarla İçi Damla Sulama ve 1 tanesi de Tamburlu Sistem Yağmurlu Sulamadır.

Bu projelerin hibe sözleşmesi aşamasında İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ “ Uzun yıllardır ilk defa rekor bir başvuru olmasından duyduğu sevinci paylaştığını, bu desteklerin devam etmesi ve yerinde kullanılmasını ile çiftçilerimizin yüzü gülecektir.” dedi. 2019 yılında desteklemesi ile yapılan bu projeler ile 500 dekar alan sulanmış olacaktır. Sırrı YILMAZ İl Tarım ve Orman Müdürü (KRAL 71 GERÇEKLERİ YAZAR)

Bu haber 333 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Tarım

Bu yıl salça çekme maki nasında sıkıntı var

Bu yıl salça çekme maki nasında sıkıntı var Bu yıl piyasa pahalı olunca kimse salçalık alamaz düşüncesi ile ellerindeki makineleri satan vatandaş makine piyas...

ÖRNEK MÜDÜR ÖRNEK ÇİFTÇİ ÖRNEK PROJE

ÖRNEK MÜDÜR ÖRNEK ÇİFTÇİ ÖRNEK PROJE Kırıkkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sırrı Yılmaz, Balışeyh ilçesinde Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamınd...
SİZ HANGİSİSİNİZ21 Ağustos 2019


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi