ANA SAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE KÜNYE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Haberler

Yeni Sayfa 3


KIRIKKALE
Günün en yüksek ve en düşük sıcaklığı gösterilmiştir

Online Ziyaret Durumu

       
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİNDE REKTÖRÜN VARLIĞI HİSSEDİLİYOR Sanayicimiz için proje üretmeye hazırız dedi aslan

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİNDE REKTÖRÜN VARLIĞI HİSSEDİLİYOR Sanayicimiz için proje üretmeye hazırız dedi aslan

Tarih 18 Ocak 2019, 12:43 Editör editor

Kırıkkale Üniversitesi (KKÜ) tarafından "Üniversite-Sanayi Buluşması" etkinliği düzenlendi. KKÜ Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, üniversite olarak bu projeyi önemsediklerini söyledi. Zamanın rektörü Murat çakmaktan sonra ilk defa.dikkat çeken bir rektör.


Kırıkkale Üniversitesi (KKÜ) tarafından "Üniversite-Sanayi Buluşması" etkinliği düzenlendi. KKÜ Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, üniversite olarak bu projeyi önemsediklerini söyledi. Zamanın rektörü Murat çakmaktan sonra ilk defa.dikkat çeken bir rektör.
Kırıkkale Üniversitesi (KKÜ) tarafından "Üniversite-Sanayi Buluşması" etkinliği düzenlendi. KKÜ Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, üniversite olarak bu projeyi önemsediklerini söyledi. Zamanın rektörü Murat çakmaktan sonra ilk defa.dikkat çeken bir rektör.ÜNİVERSİTE-SANAYİ BULUŞMASI Mühendislik Fakültesi Şehit Aydın Çopur salonunda gerçekleştirilen etkinlikte, sanayi ile üniversite arasındaki bilgi, deneyim ve tecrübeler katılımcılara aktarıldı. KKÜ Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, burada yaptığı konuşmada, üniversite olarak bu projeyi önemsediklerini söyledi. KKÜ ile sanayi işbirliği kapsamında platform kurulduğunu ve ayda bir kez toplantı yapıldığını dile getiren Aslan, şöyle konuştu: "Biz, sanayicimiz için proje üretmeye hazırız. Bizler üniversite olarak her zaman sanayicimizin de emrindeyiz” PLANLAYACAĞIZ, PROJEYİ HAZIRLAYACAĞIZ “Burada ürettiğimiz bilgileri pratiğe dökerek, zaman kaybetmeden sahada oluşumlarını görmeliyiz. 4 ay önce göreve başladığımızda önümüzdeki yıllarda şunları yapacağız dedik. Sektörle proje bazlı çalışmalara gideceğimizi de söyledik. Hazırlamış olduğumuz bu proje kapsamında sanayicimizin içinde bulunduğu zorlu süreci en iyi şekilde atlatmasını, gelecekte de önemli çalışmalar gerçekleştirmesini amaçlıyoruz. Üniversitedeki 59 bölümün ilgili alanlarıyla şehirdeki bütün ilgili kurumlarıyla görüşmeler sağladık. ´İşi planla, projeyi yap ve parayı kap´ şeklinde proje hazırlayacağız. Planlayacağız, projeyi hazırlayacağız ve proje sonucunda parayı alacağız" CİDDİ HİZMETLER GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ. Kamu Üniversite ve Sanayi İşbirliği Temsilcisi Prof. Dr. Recep Çalın da üniversite-sanayi işbirliğinin her alana ciddi manada katkı sağlayacağını dile getirdi. Araştırma ve geliştirme çalışmalarının yapılması amacıyla platform oluşturulduğunu vurgulayan Çalın, sanayi anlamında ciddi hizmetler gerçekleştirileceğini anlattı. Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı da şunları kaydetti: "Biz sanayiciler, kendi çapımızda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bizlere bilgi alanında da katkı sağlayacak olan bu işbirliği, sanayicilerimizin ufkunu daha da açacaktır. Biz üniversitemiz ile ortak hareket ederek bu işbirliğinin daha da gelişmesini sağlayacağız. Bu gelişmeleri de sahaya yansıtacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. (KRAL 71 GERÇEKLERİ YAZAR)

Bu haber 563 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

kültür sanat

ÇULLU MAHALLE OLDUKTAN SONRA YOLLAR DARALDI.

ÇULLU MAHALLE OLDUKTAN SONRA YOLLAR DARALDI. 1800 lerde kurulan çullu köyü 500 haneden 150 haneye indi sealçuklunun son dönemlerin de hoca Ahmet ye sevi zamanın...

KİM NASIL DÜŞÜNÜRSE DÜŞÜNSÜN İBRET ALINACAK BİR BELEDİYE BAŞKANI AKIN!

KİM NASIL DÜŞÜNÜRSE DÜŞÜNSÜN İBRET ALINACAK BİR BELEDİYE BAŞKANI AKIN! Adeta kara deniz bölgesinde belediyecilik mesleği olarak sanki imparatorluğunu ilan etmiş durumda hem kendi hemde e...
SİZ HANGİSİSİNİZ21 Ağustos 2019


  Yönetici Girişi 

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi